Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sałatka na kanapkach, w muszlach lub w papryce

Oryginalne; w muszlach, papryce, na kanapki

Pięknie podane dania wyglądają niezwykle apetycznie, a nasi goście chętniej po nie sięgają podczas różnego rodzaju świąt i przy innych uroczystościach przy stole. Na takie okazje przygotowujemy nie tylko dania ciepłe i słodkie smakołyki, ale przede wszystkim sałatki, które jednak na ogół wyglądają bardzo podobnie i niezbyt ciekawie. Jednakże sałatka nie musi być wcale podana w zwykłej salaterce.

Jeśli chcemy zaskoczyć naszych gości, przygotujmy sałatkę w muszlach z makaronu. Potrzebujemy do tego 250 gramów makaronu Conchiglioni (duże muszle),150 gramów salami albo innej dowolnej wędliny, 2 jajek, 1/2 białej części pora, 1/2 żółtej papryki, 1/2 czerwonej papryki, 1 puszki kukurydzy, 6 łyżek majonezu, soli, pieprzu oraz ostrej papryki w proszku.

Makaronowe muszle należy ugotować w osolonej wodzie według przepisu na opakowaniu, następnie odcedzić, przelać zimną wodą i ostawić do wystygnięcia. Jajka gotujemy na twardo i kroimy w drobną kostkę. Pora kroimy w pół plasterki, a wędlinę oraz papryki kroimy w niewielką kostkę. Dodajemy kukurydzę odsączoną z zalewy oraz majonez. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i doprawić do smaku solą, pieprzem i ostrą papryką. Tak przygotowaną sałatką napełniamy makaronowe muszle.

Ciekawym pomysłem jest również sałatka w czerwonej papryce. Do jej przygotowania potrzebujemy 1 marchewki, 1 pietruszki korzeniowej, puszki groszku, puszki kukurydzy, słoika ogórków kiszonych, pomidora, 4 jajek, majonezu, soli i pieprzu do smaku oraz kilku sztuk papryki czerwonej w ilości , aby pomieściły sałatkę.

Jajka należy ugotować na twardo i pokroić w drobną kostkę. Obraną marchewkę i pietruszkę również ugotować, ostudzić i pokroić. Groszek i kukurydzę odsączyć z zalewy wrzucić do miski wraz z marchewką, pietruszką, pokrojonymi w kostkę ogórkami, pomidorem i jajkami. Dodać sól, pieprz i majonez i dokładnie wymieszać. Paprykę należy oczyścić ze środka , tak aby nic w niej nie zostało, włożyć do niej sałatkę i z wierzchu udekorować zieloną pietruszką. Taką sałatkę, podobnie jak wiele innych można podać również na kanapkach.