Szybka z warzyw na patelnię lub konserwowych

Jest wiele smacznych sałatek, ale ich przygotowanie bardzo często jest dość czasochłonne i skomplikowane. Aby przygotować tradycyjną jarzynową najpierw musimy obrać i ugotować warzywa, następnie je pokroić i przygotować sos, nie zawsze mamy na to czas i chęci. Rozwiązaniem może być dla zbyt zajętych może być sałatka z warzyw na patelnię lub warzyw konserwowych.

Warzywa na patelnię zazwyczaj jadamy na ciepło, jako dodatek różnego rodzaju sosów czy mięs.Jednak również w sałatce mogą stanowić bardzo ciekawy akcent smakowy, a dzięki nim zaoszczędzimy czas potrzebny na  krojenie jarzyn dodawanych do  tradycyjnych sałatek. Do przygotowania takiej sałatki potrzebujemy 1 kg warzyw na patelnie, 4 jajek, garści łuskanego słonecznika, koperku, majonezu, kwaśnej śmietany oraz ulubionych przypraw do smaku.

Warzywa wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy do momentu gdy marchewka będzie miękka, następnie wyciągamy je i studzimy. Jajka gotujemy na twardo, a słonecznik przypiekamy na malutkim ogniu na suchej patelni. Siekamy koperek i czosnek i wrzucamy do śmietany połączonej z majonezem. Ostudzone warzywa łączymy z jajkiem pokrojonym w kostkę, 3/4 słonecznika i sosem. Doprawiamy do smaku. Resztą słonecznika posypujemy wierzch sałatki.

szybka sałatka z mrożonek

Prosta i szybka w wykonaniu jest również sałatka z warzyw konserwowych. Do jej przygotowania potrzebujemy 1 puszki zielonego groszku, 1 puszki kukurydzy, słoiczka papryki konserwowej, podobnej wielkości, proporcjonalnej również do warzyw z puszek słoiczek ogórków konserwowych, 40 dag sera żółtego oraz około szklanki majonezu.

Groszek i kukurydzę odsączamy z zalewy, paprykę i ogórki suszymy na papierowym ręczniku i kroimy w kostkę. Ser żółty ścieramy na tarce z grubymi oczkami, następnie wszystkie składniki łączymy z majonezem, delikatnie mieszając. Sałatka doskonale nadaje się do obiadów czy dań z grilla, jest także niezastąpiona na wypadek niezapowiedzianej wizyty gości.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17407 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/szybka-z-warzyw-na-patelnie-lub-konserwowych/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/kei/public_html/714.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/kei/public_html/714.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/kei/public_html/714.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/kei/public_html/714.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/kei/public_html/714.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/kei/public_html/714.pl/wp-includes/load.php(679): do_ in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435